A Decathlon sajtószolgálata a jelenlegi helyzetre hivatkozva döntött arról, hogy ezekben a városokban kiveszi választékából a kajakokat, kenukat. Hangsúlyozta, hogy ezek a járművek alkalmatlanok arra, hogy azokkal átkeljenek a La Manche csatornán. Hozzátette, hogy az életét teszi kockára, aki ezt mégis megpróbálja.
A cég ugyanakkor közölte, hogy az olyan, hajózás során biztonságot növelő árucikkeket, mint az életmentő mellényeket, evezőket és hővédelmi eszközöket továbbra is értékesíteni fogják calais-i és Grande-Synthé-i üzleteiben. A Decathlon szerint az a javaslat, hogy a kajakokat és kenukat vegyék ki a kínálatból, a helyi üzletektől érkezett.
Péntek óta három migránsnak veszett nyoma, akik kajakokkal vágtak neki a veszélyes tengeri átkelésnek az Egyesült Királyságba. Nem sokkal korábban két sodródó kajakot találtak Calais partjai előtt és két embert mentettek ki a vízből. Az idén több mint 23 ezer migráns szelte át csónakokon a forgalmas és ezért veszélyes tengeri útvonalat, hogy eljusson az Egyesült Királyság területére, miközben tavaly mindössze 8404 átkelést regisztráltak. Csak a múlt csütörtökön rekord számú, 1185 migráns érte el a brit partokat.
Gérald Darmanin francia belügyminiszter utasítására kedden felszámolták az egyik legnagyobb migránstábort az északkeleti Dunkerque Grande-Synthe nevű elővárosa közelében. Franciaország és Nagy-Britannia között feszült a helyzet, a többi között éppen a La Manche csatornát átszelő illegális migránsok miatt. Darmanin egyébként hétfőn egyeztetett a brit hivatali partnerével, Priti Patellel a migrációs kérdés kezeléséről.
A legsúlyosabb helyzet jelenleg a fehérorosz–lengyel határon van, itt kövekkel és fémcsövekkel dobálták a migránsok a lengyel határőröket. A lengyel hatóságok vízágyúval és könnygázzal verték vissza a támadást, amely során hét rendőr megsebesült, őket kórházba kellett szállítani. Közben több európai vezető a helyzet megoldására törekszik, ám egyelőre nem sikerült eredményt elérni a tárgyalásokon.